top of page

Coil ömrünü uzatma kılavuzu

Coillerin ne kadar dayanabileceğini ve kullanım ömürlerini uzatmak için neler yapabileceğinizi öğrenmek için kılavuzumuzu okumaya devam edin.

Coillerin kullanım süresi ne kadar ?

Ortalama bir kullanımda yeni coillerin ortalama kabul edilen ömürleri 7 ila 10 gün arasındadır. Standart bir kullanıcı için kabul edilen ortalama kullanım süresidir. Ancak yeni coillerinizi aldığınızda düzgün bir şekilde takarsanız ve kullanım sırasında ve arasında iyi bakım prosedürleri uygularsanız bu süre uzatılabilir.


Coil ömrü, kullanıma, kullanıcıya, kullanım şekline ve süresine göre azalabilir ya da uzayabilir. Her kullanıcıda değişir bu. Sadece aşağıdaki adımları uygulamak kullanım süresini uzatacaktır.


Ayrıca bunları uygulamak zaman içinde size para kazandıracak (genel olarak yeni coillere daha az para harcayacağınız için) ve aslında her coilin kullanımı boyunca daha taze, daha arzu edilen bir lezzet sunacaktır.


Coil kullanım süresini uzatma kılavuzu


Ardışık çekimlerden uzak durun

Coil temel olarak tel ve pamuktan oluşur. Watt tuşuna bastığınızda tel ısınır ve pamuktaki likiti buharlaştırır. Ard arda çekimlerde coil içindeki pamuk yetersiz likit beslemesine maruz kalabilir. Kuru bir vuruşla pamuğu yakabilirsiniz. Bu da yanık tadı almanıza neden olacaktır.

Vuruşlar arasında biraz bekleyin. Coilinizin daha fazla buhar üretmeye hazır olmadan önce soğuması ve daha fazla e-sıvı emmesi gerekir. Çok hızlı ateş ediyorsanız, coillinizin farkında bile olmadan vuruşlar arasında kuru bırakıyor olabilirsiniz.


Hazne yarısına kadar boşaldığında tekrar likit eklemesi yapın

Likitin haznede ya da kartuşta tamamen bitmesini beklemeyin. Coillerin besleme kanallarından pamuğu görebilirsiniz. Haznedeki likit bu seviyenin altına düştüğünde coile likit beslemesi yapılamayacaktır. Bu da yine kuru bir vuruş ile coilinizi yakmanıza yol açacaktır. Deponuzu boş çalıştırmayın.Watt düğmesine sadece nefes çekiyorken basın

Watt düğmesine bastığınızda anda tele ısı gönderilir. Eğer o esnada nefes çekmiyorsanız içeride hava sirkülasyonu olmayacaktır. Bu da pamuğun yanmasına yol açacaktır.

Taşıma esnasında cihazı kapatın

Çantanıza ya da cebinize cihazı koyduğunuzda mutlaka kapalı halde koyun. Böylece yanlışlıkla watt tuşuna basılmasını engellersiniz. Watt tuşu basılı kaldığı takdirde coiliniz yanacaktır. Ve içim esnasında yanık tadı alacaksınız.